Gimnastyka artystyczna

Gimnastyka artystyczna w Głogowie

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 14 lat

Wśród najważniejszych korzyści płynących z ćwiczeń należy wymienić: wzmacnianie organizmu, kształtowanie szybkości, skoczności, gibkości, wytrzymałości oraz sprawności manualnej oraz wrażliwości na muzykę.

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki artystycznej. Program zajęć opracowany jest i dostosowany do możliwości oraz potrzeb naszych pociech, daje możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu, dba o stronę fizyczną, kształtuje wartości i postawy jakie powinny cechować młodego człowieka, pomaga odnaleźć własną osobowość, dając wiele pozytywnych emocji oraz radości. Nasze zajęcia ponadto wpływają na rozwój współpracy w grupie, kreatywność, tolerancję i konsekwencję w dążeniu do celu.

Zajęcia składają się z takich elementów jak:

  • ćwiczenia muzyczno-ruchowe z elementami rytmiki i umuzykalnienia
  • gimnastykę ogólnorozwojową, szpagaty, stanie na rękach itp.
  • ćwiczenia z przyborami gimnastyki artystycznej ( skakanka, obręcz, piłka, wstążka)
  • ćwiczenia kształtujące nawyk prawidłowej postawy

Wśród najważniejszych korzyści płynących z ćwiczeń należy wymienić: wzmacnianie organizmu, kształtowanie szybkości, skoczności, gibkości, wytrzymałości oraz sprawności manualnej, pogłębianie i rozwijanie poczucia rytmu oraz wrażliwości na muzykę, kształtowanie prawidłowej postawy i prawidłowego poruszania się.

 

Grafik zajęć